Bez dachu ani rusz

Bez dachu ani rusz

Są dwa materiały, bez których nie byłoby współczesnego budownictwa. To stal i beton. Czasy wznoszenia budowli z cegły na masową skalę odeszły już w niepamięć, a w tej chwili materiał ten stosowany jest przy konstruowaniu niewielkich domów dla pojedynczych rodzin oraz innych, maksymalnie dwu lub trzypiętrowych budynków użyteczności publicznej.

Współczesny rynek dachów i nieruchomości

Zdominowały natomiast konstrukcje dachowe, które w połączeniu z betonem mogą dawać oszałamiające efekty. To właśnie wynalezienie hartowanej stali, czyli właściwie obrobionej mieszanki węgla i żelaza umożliwiło wznoszenie drapaczy chmur i wielkich budynków z efektownymi dachami, co wcześniej nie było możliwe. Konstrukcje stalowe dachów stosowane są również w wielu innych przedsięwzięciach budowlanych.

Bez ich funkcjonalności nie powstałyby wszystkie stadiony na Euro 2012, w tym we Wrocławiu, których budowa opierała się przede wszystkim na stali. Podobnie jest ze słupami elektrycznymi, czy trakcją kolejową – również wszystko jest stal. Okazuje się więc, że:

Konstrukcje dekarskie są w powszechnym użyciu

Ciężko byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnej cywilizacji bez nich. Więcej na ten temat dowiesz się na Ann Dach Wrocław Kto wie, może to dachy nowoczesne umożliwiły szybką urbanizację, bo rozwój przemysłu z całą pewnością. Przemysł bowiem absorbuje stal w wielkich ilościach.

Na dowód tego twierdzenia wystarczy przejechać się do którejkolwiek większej fabryki, aby zobaczyć, jak szeroko używane są tam konstrukcje stalowe. Nie inaczej jest w dużych blokach mieszkalnych, gdzie dachy są powszechnym rozwiązaniem. Gdyby nie żelazobeton, nigdy by one nie powstały.

1 Komentarz do “Bez dachu ani rusz”

  1. DEKARZ Z WROCłAWIA pisze:

    Wiele osób posiadających swoją nieruchomość we Wrocławiu, bez względu na to czy jest ona komercyjna czy przeznaczona pod zamieszkanie, musiała w ostatnich latach zdecydować się na remont dachu.

    Oczywiście jest to nie tylko przedsięwzięcie ale w gruncie rzeczy bardziej rozległa inwestycja, niemal za każdym razem oczekująca od nas indywidualnego planu działania, czyli zastosowania optymalnych rozwiązań.

    Na remont dachu decydujemy się najczęściej z dwóch powodów, mianowicie gdy zachodzi już taka potrzeba lub gdy zamierzamy z pewnych powodów zdecydować się na nowe poszycie czy też konstrukcję.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *